Accent Blue
1.4 Benzinli ve 1.6 Dizel Motor Seçenekleri
1.6 CRDi Dizel Motor

Accent Blue’da, 136 beygir güç üreten 1.6 CRDi motor, 4 lt’ye kadar düşebilen yakıt tüketimi, ve daha üst segmentteki rakipleriyle bile boy ölçüşecek dizel motoru ile, hem güç ve hem de yakıt ekonomisini bir arada isteyenler için, akla yakın çözüm.

 

Yeni Nesil 1.4 D-CVVT Benzinli Motor

1.4 benzinli motor, ikili sürekli değişken supap zamanlama sistemi (D-CVVT) kullanılarak, tamamen yenilendi. 100 PS beygir güç ve 133 Nm tork üretebilen yeni 1.4 D-CVVT benzinli motor, düşük yakıt tüketimi ve karbon emisyon değerleriyle, hem ekonomik, hem daha yüksek performanslı,hem de çevreci olmayı başarabiliyor.

 

CVT (Sürekli Değişken Oranlı Şanzıman)

Sürücüye konforlu sürüş ve sarsıntısız ivmelenme sağlayan CVT, benzinli araçlar için opsiyonel olarak sunulur. Size yakıt ekonomisi ve konforu bir arada sunar.

6 İleri Düz Vites

Otomobilin çekiş gücü ile ilgili temel aktarım organlarından biri olan vites, aracın hızlanması ve yakıt tüketim değerlerinin belirlenmesinde bire bir etkilidir. Konvansiyonel 5 iler iviteslere göre devir aralığını daha iyi kullanan 6 ileri vites, performans ve yakıt ekonomisi sağlar.

7 İleri DCT (Çift Kavramalı Şanzıman)

Yumuşak, hızlı ve sessiz vites değişimleri ile sürüş konforunu en üst düzeye çıkarırken yakıt tüketimini ve CO2 salımını azaltarak çevre dostu özelliği ile de ön plana çıkan yeni 7 ileri DCT şanzıman, 1.6 CRDi motor seçeneğiyle birlikte gücü ve konforu bir arada sunuyor.